Jak przechowywać DOBRE jabłka w domu ?

Jedno z najczęściej pojawiających się pytań od naszych Klientów to pytanie dotyczące „jak przechować jabłka w domu ?”

Najprostszym rozwiązaniem będzie w przeciągu kilku dni zjeść wszystkie DOBRE jabłka, a następnie przyjść lub zamówić online kolejną porcję jabłek. Oczywiście część z Was kupuje duże MIX-y lub Ulubioną odmianę w opakowaniach kartonowych 15 kg. Taka ilość DOBRYCH jabłek sprawia, że nie zawsze jesteście wstanie zjeść wszystkie jabłka.

Dlatego dobry rozwiązaniem jest przechowywanie jabłek w warunkach domowych w przewiewnych miejscach. Unikajcie przekładania jabłek z naszych opakowań do reklamówek foliowych. To nie jest dobre rozwiązania z punktu widzenia jabłka jak i ekologii.

Jeśli chodzi o temperaturę to zawsze polecamy jak najniższą. Oczywiście nie dotyczy to temperatur ujemnych, w których jabłka mogą przemarznąć.  Jabłka nie lubią również suchego powietrza. Jeśli macie Państwo taką możliwość, dobrą praktyką jest w miejscu w którym przechowujecie jabłka zostawić pojemnik z wodą, aby podnieść wilgotność.

Pamiętajcie, że zamawiając u nas DOBRE jabłka zawsze otrzymujecie owoce o wysokiej jędrności oraz w określonej fazie dojrzałości konsumpcyjnej.


Czytaj także: