Nowe odmiany DOBRYCH jabłek w 2023 roku

Tak jak mogliście ostatnio zauważyć w jednej z naszych lokalizacji zostały usunięte stare odmiany jabłoni, a w ich miejsce posadzone zostały nowe drzewka.

Zgodnie z Waszymi prośbami pojawi się więcej odmian jabłek o ciemnym zabarwieniu skórki. Najpopularniejsza i najczęściej zamawiana przez Was odmiana Gala Dark Baron. Odmiana zbierana w pierwszych dniach września o ciemny kolorze skórki i pełny 100% wybarwieniu powierzchni jabłka. Zakupiony materiał szkółkarski to drzewka 2-letnie, które już w pierwszym roku pozwolą zebrać kilkanaście jabłek z każdego z nich.

Drugą odmianą, której areał został uzupełniony do ciemny sporty odmiany Red Delicious. Mowa tutaj o dwóch odmianach King Roat Red Delicious oraz Red Cap. Jabłka tych dwóch odmian również będą dostępne w większej ilości od jesieni 2023 roku.

Z nowości zwiększył się areał bardzo twardej i czerwonej odmiany Red Rok. Cienicie ją na wyjątkową twardość i krwisto czerwony kolor. Jest to nowa odmian, ale już w pierwszy sezonie 2022 zyskała Wasze pozytywne opinie.

Pozostałe odmiany nadal pozostają w uprawie czyli m.in Zuzi Gala, Szampion, Mutsu, Lobo, Alwa oraz inne.


Czytaj także: