Ranking odmian DOBRYCH JABŁEK 2022

Koniec roku to zazwyczaj czas na podsumowania. My również przygotowaliśmy dla Was pewną ciekawostkę. Dostarczając DOBRE jabłka od początku jesieni 2022 roku mamy już dużą wiedzę jakie odmiany jabłek są najbardziej popularne i o które odmiany najczęściej pytacie.

W naszej ofercie posiadamy 15 odmian DOBRYCH jabłek. Część z nich oferujemy na początku sezonu, a część z nich przechowujemy w chłodniach, aby dostarczać dla Was przez kolejne kilka miesięcy.

Sezon zaczynamy od odmiany Sander, która jest pierwszym jabłkiem w naszej ofercie. Odmiana bardzo wysoko oceniania za smak i wygląd przez wszystkich smakoszy DOBRYCH jabłek. Jednak jako jabłko letnie w naszej ofercie jest tylko w miesiącu wrześniu.

Numer JEDEN, najbardziej popularna, najczęściej wybierana, najbardziej poszukiwana to odmiana Gala. Dla wszystkich znawców odmian jabłoni sprecyzujemy, że to dwa ciemne sporty tej odmiany czyli Gala Dark Baron, oraz Zuzi Gala Select.  Gala to niekwestionowany LIDER jeśli chodzi o główną odmianę DOBRYCH jabłek ! To również odmiana, na którą najczęściej decydujecie się jeśli chodzi o wybór ULUBIONEJ ODMIANY w zamówieniach.

Kolejną odmianą na podium będzie odmiana Lobo. Tutaj głównie smak wskazywany jest przez Was jako główny argument przy decyzji o wyborze konkretnej odmiany DOBRYCH jabłek. Największy udział również w MIX-ach odmianowych stanowi odmiany Lobo.

Na podium zostało jeszcze jedno miejsce. Miejsce nr 3. Tutaj analizując zamówienia nie można jednoznacznie wskazać brązowego medalisty DOBRYCH jabłek w 2022 roku. Powodów jest również kilka, ale głównym może być ilość jabłek oferowanych w konkretnym okresie czasu (sezonowość). Ranking we wrześniu wygrałaby odmiana Sander, jednak już w październiku odmiana Ligol.

Państwa wybory poszczególnych odmian DOBRYCH jabłek wpłynęły na nowe nasadzenia drzewek owocowych o czym pisaliśmy już wcześniej tutaj >>>.


Czytaj także: